ALI  HRDINOVÁ

SCROLL

CESTOVÁNÍ, FOTOGRAFIE, DESIGN

Home     →      fotografování

FOTOGRAFIE - hyena skvrnitá

Hyena skvrnitá (Crocuta crocuta) největší druh hyeny žijící v Africe jižně od Sahary. Je to poměrně velké zvíře, s robustní stavbou. Její tělo měří 95–166 cm, ocas 40 cm. Hmotnost dosahuje až 88 kg. Samice jsou většinou poněkud větší než samci. Stavbou těla se podobá ostatním hyenám, má však ještě robustnější kostru se silným osvalením. Především její široká hlava s tupým čenichem a mimořádně silnými žvýkacími svaly působí až neforemně. Její chrup je výborně uzpůsoben k drcení kostí, pravděpodobně má nejsilnější stisk čelistí ze všech šelem. Na hlavě jsou nápadné i okrouhlé, odstávající boltce a hnědé, mírně šikmé oči. Tělo má porostlé krátkou, hrubou a dost řídkou srstí béžové, šedohnědé až rezavé barvy s černými či tmavohnědými skvrnami, hřbetní hříva je mnohem slabší než u hyeny žíhané či čabrakové. Jako ostatní hyeny má delší přední než zadní končetiny, přesto dokáže běžet velmi rychle a především vytrvale.

FOTOGRAFIE - psi

BANGWENI - CHOVATELSKÁ STANICE RHODESIAN RIDGEBACK

MÁTE ZÁJEM O FOTOGRAFIE SVÝCH MAZLÍČKŮ?

Pokud máte zájem o podobné fotografie svých mazlíčků, ozvěte se. Známe v okolí Jihlavy místa, která jsou při zapadajícím slunci velmi fotogenická a ráda Vám Vašeho pejska vyfotím.

FOTOGRAFIE - lvi

Lví populace: 1917 - 200 000, dnes 20 000. Za posledních 100 let vymizeli lvi z 80% svého původního rozšíření. Ohrožuje je především pytláctví a nezákonný lov.

Jsou nejsilnější a nejtěžší z afrických kočkovitých šelem. Jako jediní z kočkovitých šelem žijí ve smečkách. Lví matky se starají o svá mláďata navzájem, kojí všechna a brání všechna ve smečce. Většinou mívají lvice mláďata přibližně ve stejnou dobou.

FOTOGRAFIE - nosorožec tuponosý jižní

FOTOGRAFIE - irbis sněžný

FOTOGRAFIE - sloni

FOTOGRAFOVÁNÍ

WEBDESIGN

AFRICKÉ UMĚNÍ

CESTY

ALI HRDINOVÁ

KONTAKT

FOTOSAFARI

ESHOP

BLOG

ALI HRDINOVÁ

CESTOVÁNÍ, FOTOGRAFIE, DESIGN

Veškerý grafický, textový a jiný obsah

či součást těchto stránek je předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona č. 121/2000 §11.

All of this graphic, text and as well as any part of this websites is subject of intellectual property law (Act Nr. 121/2000)

copyright Ali Hrdinová © 2018-19