ALI  HRDINOVÁ

SCROLL

CESTOVÁNÍ, FOTOGRAFIE, DESIGN

Home     →      fotosafari

SAFARI (svahilsky cesta)

Safari znamená ve svahilštině cesta, ale celý svět už toto slovo vnímá jako synonymum pro pozorování zvěře v bezprostřední blízkosti v jejím přirozeném prostředí.

Kdo z nás vyrostl na příběhu lvice Elsy, Vzpomínkách na Afriku a na dokumentárních filmech o africké přírodě, ten bude nadšený možností pozorovat nádherná africká zvířata v jejich těsné blízkosti a vnímat jejich život z pohledu predátora i lovené kořisti.

Díky Dennissovi U. Nyagawovi, licencovanému průvodci a našemu dobrému kamarádovi, máme obrovskou příležitost využít jeho znalostí a zkušeností v národních parcích Tanzánie. Denniss zná velmi dobře chování zvířat a jen díky jeho zkušenostem jsme vždy opakovaně vystopovali leopardy, gepardy, a viděli vždy obrovské množství lvů.

Nejkrásnější na safari jsou noci ve stanech přímo v národních parcích, kde hyeny chodí téměř kolem stanu a lvi řvou v bezprostřední blízkosti...

A KDO JSME?

Jsme parta dobrých přátel napříč kontinenty, které spojila láska a respekt k divoké přírodě, respekt ke světu okolo nás. Jsme lidé, kteří si uvědomují jedinečnost, ale i křehkost našeho světa, a hlavně naléhavost zachovat a udržet ho po co nejdelší dobu alespoň takový, jaký jsme ho poznali my, i pro další generace. A věřte mi, že to není pouhopouhé klišé. Změny, které jsme zaznamenali od našich prvních cest do Afriky, jsou obrovské a bohužel ne vždy v souladu s naším vnitřním pocitem, že "je to takové, jaké by to mělo být"... V žádném případě si však netroufáme hodnotit a ani soudit, aspekty a důvody, které k tomu vedly, jsou vždy nesmírně složité a propletené a nikdy je nebudeme moci pochopit všechny, protože přes všechno naše úsilí chápat jsme stále jen lidé z té "bohaté" části světa, která se má nadstandardně dobře a to ovlivňuje i naše vnímání.

 

Za čím si však pevně stojím a snažím se vždy dodržovat, jsou principy fair play a fair trade a naše snahy jakékoliv pomoci by měly mít tyto principy vždy na zřeteli. "Západ" nespasí svět, jediná smysluplná pomoc je vzdělání a naše koncentrace úsilí na změny, které budou vycházet přímo z potřeb těch daných míst, ať už je to Afrika, či jakékoliv jiné místo na zemi. Změny, které budou odrážet národní specifika a potřeby, geografické odlišnosti a hlavně touhu těch samotných lidí po změně.

 

Proto maximálně podporujeme Dennisse i Allyho v jejich touze osamostatnit se a jít jejich vlastní cestou.....

A jsme neskutečně vděční, že můžeme být součástí jejich cesty.

DENNISS U. NYAGAWA, průvodce

Denniss U. Nyagawa se narodil v roce 1980.

Je ženatý a má tři děti: dvě dcerky a ročního kloučka. V současné době žije s rodinou v  Arusha.

Denniss odmalička miloval zvířata a po studiu na střední škole pokračoval studiem speciálního turismu, obor průvodce se zaměřením na národní parky, game reserve, faunu, flóru, první pomoc, péči o zákazníka...

 

"Rozhodl jsem se, že se stanu průvodcem místo rangerem, protože jsem se chtěl stát někým, kdo hovoří a vysvětluje hostům všechno o přírodě a všechno o divočině."

Denniss U. Nyagawa - guide

"Jako váš průvodce jsem vděčný a těším se, že vám povím zajímavá fakta o Tanzánii."

Dennis má mnoho zkušeností s téměř všemi turistickými oblastmi, které jsou v Tanzánii. Tzv. "severní okruh" je hlavní a nejoblíbenější zónou kvůli parkům a zajímavostem, které se v něm nacházejí: je zde nejvyšší vrchol Afriky jednoduše nazývaný "střecha Afriky" - Kilimanjaro, nekonečné pláně Serengeti a jeho velká migrace pakoňů a zeber, která se každoročně opakuje. Serengeti s obrovským množstvím zvířat, s filosofí "přežití nejschopnějších" jak mezi masožravci, tak i býložravci, osmý zázrak světa, který zanechá zanechá vaše srdce plné dojmů a uspokojení.

Jižní okruh s jeho mnoha různorodými parky je plný úžasných atrakcí, které čekají jen na to, aby byly prozkoumány.

 

"Jsem šťastný, že jsem se stal průvodcem, někým, kdo je připravený potkávat se s dalšími lidmi, kteří chtějí prozkoumat a získat zkušenosti s naší nádhernou přírodou a jejími atrakcemi. Miluji a užívám si být turistický průvodce jako velvyslanec Tanzánie, který reprezentuje laskavost a přátelské srdce Tanzánců, ale jsem také někdo, kdo má na paměti splnit všechny cíle a přání klientů na jejich návštěvě Tanzánie."

 

Cílem naší Top-African.com je splnit všechna vaše přání a naplnit vaše srdce spokojeností, která vám vykouzlí úsměv na tváři.

ALI HRDINOVÁ, fotograf

Ali Hrdinova, fotograf - Masuma Dam, Hwange NP, Zimbabwe

Alena Hrdinová vystudovala farmaceutickou fakultu na Karlově univerzitě, obor klinická farmacie.

Přestože pracovala u firmy Boston Scientific (minimálně invazivní videoasistované kardiochirurgické výkony - stenty, balonky, cutting balonky...), dokázala jít za svým velkým snem - láskou k divoké přírodě, Africe, zvířatům a hlavně fotografování a cestování. Tyto zážitky nejdřívě prezentovala na cestovatelských setkáních, v současné době díky osobním zkušenostem, zázemí a mnoha přátelům v Tanzánii pomáhá zprostředkovávat zážitky v Tanzánii: ať už zmiňované safari, nebo relax na Zanzibaru. Výhodou jsou její letité, fotografické zkušenosti.

ALLY KIMEA, kuchař (a nově i řidič)

Ally Kimea je vynikající kuchař. Studoval gastronomii na univerzitě v Arusha a při našich cestách se stará o naše bříška. Je naprosto neuvěřitelné, co dokáže vykouzlit v podmínkách polních kuchyní na safari a jakým způsobem svoje kuchařské umění servíruje.

Mít na safari ubrus, nablýskané sklo, porcelán a Allyho neskutečné dobroty nás vždy katapultuje o několik úrovní prožívání výš.

FOTOGRAFOVÁNÍ

WEBDESIGN

AFRICKÉ UMĚNÍ

CESTY

ALI HRDINOVÁ

KONTAKT

FOTOSAFARI

ESHOP

BLOG

ALI HRDINOVÁ

CESTOVÁNÍ, FOTOGRAFIE, DESIGN

Veškerý grafický, textový a jiný obsah

či součást těchto stránek je předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona č. 121/2000 §11.

All of this graphic, text and as well as any part of this websites is subject of intellectual property law (Act Nr. 121/2000)

copyright Ali Hrdinová © 2018